📖 Περίπου 15“
Με νίκες για τον Κεραυνό και τον Απόλλωνα, ολοκληρώθηκαν οι χθεσινές αναμετρήσεις για την 5η αγωνιστική στην 1η φάση του Πρωταθλήματος Τροχοκαθίσματος.
Στο ντέρμπι της Λεμεσού, οι κάτοχοι των περσινών Τροπαίων, Γαλάζιοι, νίκησαν με 50-41 τον Ήφαιστο μετά από μιαν συναρπαστική αναμέτρηση, ενώ στην αναμέτρηση που έγινε στην Πάφο, ο Κεραυνός, συμπλήρωσε καρέ νικών, σε ισάριθμα παιχνίδια, καθώς κέρδισε τον ΑΠΟΠ με 61-18.
Η συνέχεια (6η αγωνιστική ~ 20/01): Ήφαιστος – Κεραυνός, ΑΠΟΠ – Απόλλων