📖 Περίπου 20“
Ανήκει σε εκείνην την εκλεκτή των εκλεκτών κατηγοριών, της αυθεντικής τιμιότητας!
Για τον Τόλη Κασκίρη ο λόγος…
Ο οποίος και από τους κορυφαίους Κύπριους καλαθοσφαιριστές των τελευταίων τουλάχιστον 25 χρόνων, είναι, αλλά και που τόσο αθόρυβα εγκατέλειψε την ενεργό δράση.
Ο Αχιλλέας, ήταν η ομάδα μέσω της οποίας, ο Τόλης Κασκίρης «συστήθηκε» στην μεγάλη κατηγορία του αθλήματος, ενώ είχε ξεκινήσει την καριέρα του από την Ένωση Κοκκινοτριμιθιάς.
Ο δε Κεραυνός, ήταν η ομάδα με της οποίας είχε καταγράψει τις σπουδαιότερες στιγμές της καριέρας του και ήταν μάλιστα τότε, που μονιμοποιήθηκε και στο Αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα.
Στη φωτογραφία, ο Τόλης Κασκίρης, εικονίζεται με την Ερυθροκίτρινη φανέλα.